Deklaracja dla rodziców

DEKLARACJA Rodziców (prawnych opiekunów) dziecka, wyrażająca wolę realizacji przez Państwa dziecko obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 –w klasie czwartej i siódmej
 Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze, ul. Chopina 18a [pobierz]

I CO DALEJ TRZECIA KLASO ?

Dnia 23 marca uczniowie klas 3-cich z naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami zespołu szkół zawodowych PBO w Zielonej Górze.

Zostali zapoznani z możliwościami kontynuacji nauki w tej placówce oraz rodzajami zawodów, które mogą tam zdobyć.

PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE

Dziś ponownie odwiedziły nas przedszkolaki.

Tym razem z Miejskiego Przedszkola nr 38 na zajęcia plastyczne

oraz Miejskiego Przedszkola nr 40  na zajęcia sportowe.

„CYBERPRZEMOC”

22 i 23 marca  odbyło się spotkanie uczniów klas 2-gich z policjantem na temat „CYBERPRZEMOCY”.

Uczniowie dowiedzieli się co to jest  „cyberprzemoc”,  jakie są jej rodzaje, co zrobić gdy się z nią spotkamy oraz jakie są konsekwencje prawne jej stosowania wobec  innych osób.

„BEZPIECZNA WIOSNA”

21 marca grupa uczniów z klasy III B pod opieką p. Ryszarda Lisowskiego reprezentowała naszą szkołę podczas miejskiej gry terenowej pod hasłem  „Bezpieczna wiosna”,  zorganizowanej przez Liceum Wojskowe im. Stefana „Grota” Roweckiego z Czerwieńska.

Na szczególną uwagę zasługuje wyróżnienie naszych uczniów za wzorowo wykonane zadanie na stanowisku ćwiczeniowym z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

PRZYSZŁA WIOSNA…..

WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

16  marca 2017 r. odwiedziły naszą szkołę przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 19 -  kandydaci do klasy 0 i klasy 1 Szkoły Podstawowej Nr 13 !!!

Współpracując z naszymi uczniami brali udział

w warsztatach plastycznych

i sportowych.

ZAPRASZAMY DO GALERII FOTO

St. Patrick’s Day

W piątek 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień św. Patryka – St. Patrick’s Day”. Z tej okazji, na drugim piętrze, podczas przerw nasi uczniowie mogli rozwiązać quiz tematyczny. Nagrodą za poprawne rozwiązanie quizu była 6 z języka angielskiego a wśród zwycięzców rozlosowano słodkie upominki :-) Nad wszystkim czuwali uczniowie klasy 3g – Daria, Nina i Tomek. Ocenę celującą za poprawne rozwiązanie quizu oraz słodki upominek otrzymują: Zuzanna Konys 2e,  Zofia Migacz 2e, Katarzyna Rollinger 2e oraz Małgorzata Karpińska 2e – serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór słodkości we wtorek 21 marca do Pana Andrzej K ęsika.

Język niemiecki może być… smaczny!!!

W minionym tygodniu uczniowie klas IIb i IIf pod czujnym okiem ich germanistki, p. Izy Rożek życzyli sobie smacznego niemieckiego.

W klasie pojawiły się Bananen, Orangen, Kiwis, Zitronen, Birnen, Äpfel und Ananas.

Młodzież wprawnie zastosowała wszystkie trudne czasowniki: umyć, obierać, kroić, wyciskać, odcedzić, dodać, wymieszć.  I powstała z tego pachnąca i zdrowa Obstsalat.

Było pysznie.  Guten Appetit!

tu fotki

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 10 marca 2017r. w Gimnazjum nr 6 odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem imprezy była p. Alicja Kołaszewska – polonistka.

W konkursie wzięło udział 15 recytatorów. Uroczystość zaszczyciła swoja obecnością p. wicedyrektor Agnieszka Łyszkiewicz, która gorąco wspierała młodych miłośników poezji .Publiczność nagradzała uczestników konkursu gromkimi brawami. Prezentacje były bardzo różnorodne i pięknie przedstawione. Deklamatorów oceniało jury w składzie: p. Alicja Kaniuka-Drozdek, p. Agnieszka Weimann, p. Alicja Kołaszewska oraz p. Beata Miładowska. Konkurs prowadziła uczennica kl.3h – Klaudia Szymańska. Czytaj więcej

porady prawne

W dniu 16 marca 2017 r. w godz.17.30-18.30 w pokoju pedagoga szkolnego,(pok. nr 17 I piętro), mecenas Radosław Jasiński specjalista w zakresie prawa cywilnego, będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.