Liga League of Legends

Już 4 grudnia 2015 r. rusza Szkolna Liga League of  Legends. Wszystkie drużyny, które chcą wziąć udział w rozgrywkach (oraz zawodnicy bez drużyny), proszone są o zgłaszanie się do p. Dawida Przyślaka. W lidze wezmą udział drużyny składające się z 5 zawodników.
Zapisy do 02 grudnia 2015 r.
ZAPRASZAMY

Szkolna Liga Ortograficzna

Podsumowanie wyników Szkolnej Ligi Ortograficznej
dyktando nr 1

Najlepszy wynik otrzymała klasa 3b – średnia błędów 3,96.
Drugie miejsce zajęła  klasa 3e – średnia błędów 4,60.
Trzecie miejsce przypadło uczniom klasy 3h – średnia błędów 4,83.

Z klas I najlepsza okazała się 1e / średnia błędów  7,80/,która w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 13 miejscu.
Z klas II najlepiej wypadła 2a / średnia błędów 5,72/, plasując się na 7miejscu.

Uczniowie, którzy nie popełnili w dyktandzie żadnego błędu:
Czytaj więcej

„Dzień Pierwszaka, czyli pasowanie na gimnazjalistę”.

„My uczniowie Gimnazjum nr 6 uroczyście ślubujemy, że w codziennej pracy, nie będziemy szczędzić swoich sił, aby zdobyć rzetelną wiedzę, która będzie nam służyć w pracy dla dobra naszej Ojczyzny.”

10 listopada pierwszoklasiści Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.W uroczystej atmosferze Święta Niepodległości dzień ten zaczął się od złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia symbolicznych zniczy pamięci pod pomnikiem Bohaterów II wojny światowej przez delegacje ze wszystkich klas I.
Następnie najmłodsi żacy wzięli udział w „Biegu pierwszaka” podczas którego na kolejnych stanowiskach musieli wykazać się znajomością szkoły m.in. układając puzzle z logo gimnazjum i odpowiadając na pytania zgaduj-zgaduli czy też rozwikłać tajemnicze foto-zagadki.
Zwieńczeniem ich działań było uroczyste ślubowanie w obecności Pana Dyrektora Sławomira Baranowskiego oraz swoich wychowawców.
DSC00452

Próbny egzamin

W dniach 17-19 listopada br. klasy trzecie będą pisały próbny egzamin gimnazjalny.

W związku z tym wszyscy uczniowie klas trzecich przychodzą w tych dniach do szkoły o godz. 7.45. Egzamin trwać będzie do godz. 10.45, wg następującego harmonogramu: wtorek- egzamin z historii, wosu i języka polskiego, w środę z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, w czwartek z języków obcych.

Klasy pierwsze i drugie w tych dniach rozpoczynają lekcje od godz. 10.45, wg  codziennego planu.

Klasy trzecie po napisaniu egzaminu mają również lekcje wg planu.

ŚWIĘTO 11 LISTOPADA

„Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa…” O tym, że musimy pamiętać wie młodzież naszego gimnazjum w imieniu której delegacja uczniów pierwszych klas wraz z opiekunem samorządu p. Ryszardem Lisowskim oddała hołd składając kwiaty i zapalając symboliczne znicze pamięci.
Część pamięci poległym za niepodległą Polskę!
FOTO

 

W dniach   11 -13 listopada  br. w szkole nie będzie zajęć dydaktycznych.

W czwartek 12 listopada w sali gimnastycznej  będą prowadzone  zajęcia sportowe

w godz. 9.00 do 13.00,  w piątek 13 listopada w godz. 9.00-13.00   będzie czynna świetlica szkolna.

 

Moja Przyjaciółka Książka

ks zd

Wyniki konkursu na recenzję ulubionej książki.
Oceniono 20 waszych prac.
Jury wyróżniło:

w klasach I:    Martę Dudek        z kl. 1c

w klasach II:   Wiktorię Gościak   z kl.2f

w klasach III:  Kingę Tajchert       z kl III h

Gratulujemy

 

Głosuj na Michała Radczyca z kl. 2a

Michał Radczyc z klasy 2a został zakwalifikowany na listę kandydatów do stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego  w Krakowie. Aby zwiększyć szanse Michała w walce o to stypendium oddaj swój głos w głosowaniu internetowym [GŁOSUJ TERAZ]

Głosowanie trwa do 30 listopada. Liczy się każdy oddany głos

W imieniu drużyny Turbo_Gumisie, która brała udział w turnieju League of Legends chcielibyśmy przeprosić wszystkich, których uraziła nasza wcześniejsza nazwa. Jest to największa głupota jaką popełniliśmy w tej szkole i jednocześnie chcieliśmy powiadomić, że nie wiedzieliśmy jakie znaczenie ma skrót w Internecie. Nazwa drużyny została natychmiast zmieniona i gwarantujemy, że sytuacja ta się nigdy nie powtórzy.
Jeszcze raz przepraszamy!
Sebastian,Kacper, Maciej, Patryk, Kacper

League of legends

W dniu 07.11.2015 r w naszym gimnazjum odbył się I Turniej League of Legends. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. Poszczególne mecze były bardzo zacięte, i dostarczyły wielu emocji.
I miejsce zdobyła drużyna TahymKencz w składzie: Dominik Wróblewski, Jakub Panek, Tomasz Pasternak, Gabriel Stochniał, Eryk Grochowiak, Adrian Petryków.
II miejsce zdobyła drużyna Złe Naśienie w składzie: Michał Stodulski, Olaf Rzymski, Michał Gwara, Sebastian Owoc, Damian Opulski.
III m-ce zdobyła drużyna Turbo Gumisie w składzie: Kacper Gagajewski, Patryk Kibała, Maciej Zęgota, Sebastian Czajkowski, Kacper Wojdyła

W  turnieju wzięło udział 6 drużyn.  Zawodnicy za osiągnięte wyniki otrzymali puchary, dyplomy i słodkie nagrody ufundowane przez dyrekcję naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom oraz fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.
FOTOGALERIA

Partnerzy i sponsorzy

Certyfikaty