multiprzyrodnik

Do II etapu – części doświadczalnej konkursu matematyczno- -przyrodniczego „Multiprzyrodnik” zakwalifikowali się: Czytaj więcej

Egzamin gimnazjalny

 

 W związku z egzaminami gimnazjalnymi klas trzecich,

w dniach 21-23 kwietnia 2015r., klasy pierwsze i drugie nie mają, w tych dniach, lekcji.

sukces naszych uczniów

Wielkie sukcesy w finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” w województwie Lubuskim 2014/15 !
   Z radością informujemy, że laureatami I miejsca zostali Michał Matysik, Paweł Dec i Michał Kendra z klasy III d (opiekun Ryszard Lisowski), a ich praca uczestniczy w finale centralnym  30 kwietnia w Warszawie !
   Ponadto tytuł laureata zdobyła Maja Szczotkowska z klasy III c (opiekun Małgorzta Morawska-Borysewicz), tytuł finalisty przypadł w udziale Hubertowi Garnek z klasy III b, a wyróżnienie zdobył Damian Łotocki i Łukasz Śliwka także z klasy III b (opiekun Ryszard Lisowski).
Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom !

dni otwarte

W piętek i sobotę nasza szkoła świętowała DNI OTWARTE. Odwiedziło nas wielu fantastycznych szóstoklasistów i ich rodziców. Oto krótka relacja ze spotkania z młodszymi kolegami przygotowana przez Igora Miczyńskiego (kl. 1a) i jego opiekunkę
p. M. Borysewicz.

wirtualny spacer po gim6

budynek

Wyróżnienie w konkursie

Wyróżnienie w Lubuskim Konkursie Recytatorskim

 W dniu 31 marca w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył się miejski Lubuski Konkurs Recytatorski. Nasze gimnazjum reprezentowali zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w składzie Patryk Kowalczyk z klasy 1e – podopieczny p. Beaty Miładowskiej, Karolina Sieradzan i Emilia Borowiec – uczennice klasy 3a, przygotowane przez p. Alicję Kołaszewską. Czytaj więcej

Uczeniowie gimnazjum nr 6 walczą o stypendium

Zdolni i przebojowi indywidualiści walczą o stypendium!!!
Kamil Mrozowski z klasy 2c,  Edwin Wachowski z klasy 2c i Michał Radczyc z klasy 1a dzięki swoim osiągnięciom znaleźli się w gronie tych, którzy walczą o stypendium w ramach Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI pod hasłem „Zdobywaj Świat i Wiedzę”. Oddaj swój głos [kliknij]

Laureatka Konkursu Ośmiu Wspaniałych 2015

Tegoroczny Samorządowy Konkurs Ośmiu Wspaniałych rozstrzygnięty. Jedną z ośmiu laureatów została Jola Naskręt z klasy 3f. Uczennica otrzymała odznakę oraz nagrodę, którą w imieniu Prezydenta Miasta wręczyła Pani Lidia Gryko – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zielona Góra. Uroczysta gala odbyła się 13.04.2015 w sali kryształowej zielonogórskiego Ratusza.

Laureatce konkursu serdecznie gratulujemy !

Nazwa dla biblioteki-konkurs

Konkurs

Wymyśl nazwę dla naszej
szkolnej biblioteki.

Wiemy, że macie poczucie humoru i świetne pomysły.

nasza
Na Wasze propozycje czekamy w bibliotece, do 5 maja.
Zapraszamy uczniów
i nauczycieli.

spotkanie włochy 2015

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców (opiekunów), uczniów wyjeżdżających na wycieczkę do Włoch w terminie 22-31.05.2015 r. z organizatorem wycieczki i opiekunami dnia 14.04.2015 r. (we wtorek) o godzinie 17:00 do świetlicy szkolnej.

O nas w mediach

 

560_LACZNIK_ZIELONOGORSKI_LOGO

„Magda nie zanudziła” to tytuł artykułu opublikowanego w Łączniku Zielonogórskim, dotyczącego wizyty Magdy Świadek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zapraszamy do lektury.

- Chciałam trafić do moich rówieśników, którzy rzadko mają świadomość, że Polska nie zawsze wyglądała kolorowo – mówi Magdalena Świadek, która z rąk Bronisława Komorowskiego odebrała główną nagrodę konkursu literackiego „Mój Arsenał”.

Czytaj więcej

Wpłaty za obiady w kwietniu

Wpłaty za obiady w kwietniu można dokonywać jeszcze  

8, 9, 10 kwietnia 2015 r.

w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy !

 

laureaci konkursu literackiego

Oddam serce w czyste ręce!!!
Dnia 23.03.2015r. uczniowie Gim.6 zostali zaproszeni do Szkoły Tańca „Gracja” w Zielonej Górze na ogłoszenie wyników konkursu literackiego zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Zielonej Góry, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką i Komitet Organizacyjny „ Festiwal Życia”. Tegoroczne hasło konkursowe, które poddano literackiej interpretacji brzmiało: „ Oddam serce w czyste ręce ” i było skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych. Fundatorem nagród był Prezydent Miasta Zielona Góra.

Czytaj więcej

wyniki szkolnej ligi ortograficznej – dyktando nr 3

Najlepszy wynik otrzymała klasa 3f – średnia błędów 8,13.

Drugie miejsce zajęła  klasa 2b – średnia błędów 11,2.

Trzecie miejsce przypadło uczniom klasy 3h – średnia błędów 11,6.

Czytaj więcej

OBIADY W KWIETNIU

ODPŁATNOŚĆ ZA ŻYWIENIE W KWIETNIU 2015 r.

 WYNOSI:

 Obiad pełny – 15 dni x 4 zł=  60 zł

Zupa – 15 dni x 1,20 zł = 18 zł Czytaj więcej

Partnerzy i sponsorzy

Certyfikaty