„Dzień Pierwszaka, czyli pasowanie na gimnazjalistę”.

„My uczniowie Gimnazjum nr 6 uroczyście ślubujemy, że w codziennej pracy, nie będziemy szczędzić swoich sił, aby zdobyć rzetelną wiedzę, która będzie nam służyć w pracy dla dobra naszej Ojczyzny.”

10 listopada pierwszoklasiści Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.W uroczystej atmosferze Święta Niepodległości dzień ten zaczął się od złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia symbolicznych zniczy pamięci pod pomnikiem Bohaterów II wojny światowej przez delegacje ze wszystkich klas I.
Następnie najmłodsi żacy wzięli udział w „Biegu pierwszaka” podczas którego na kolejnych stanowiskach musieli wykazać się znajomością szkoły m.in. układając puzzle z logo gimnazjum i odpowiadając na pytania zgaduj-zgaduli czy też rozwikłać tajemnicze foto-zagadki.
Zwieńczeniem ich działań było uroczyste ślubowanie w obecności Pana Dyrektora Sławomira Baranowskiego oraz swoich wychowawców.