W hołdzie powstańcom wielkopolskim

W czwartek, 17 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystość zorganizowana została przez zielonogórskie koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Gimnazjum nr 6 reprezentowała klasa I e oraz szkolny chór „Bel Canto”. Nasi uczniowie wystąpili w poczcie sztandarowym, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Dobosza na Placu Powstańców Wielkopolskich i zapalili znicze ku pamięci uczestników powstania. Chór„Bel Canto” uświetnił obchody wykonaniem pieśni patriotycznych.

Powstanie Wielkopolskie wybuchło w Poznaniu 27 grudnia 1918 r. i szybko objęło całą prowincję. Trwało do lutego 1919 r., przyczyniając się walnie do przyłączenia terenów Wielkopolski do odrodzonego państwa polskiego.

Gimnazjum nr 6 od kilku lat współpracuje z TowarzystwemPamięci Powstania Wielkopolskiego, pielęgnując pamięć o naszej chlubnej przeszłości.

Opracowała J. Nowak-Wojewódzka