SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 10 marca 2017r. w Gimnazjum nr 6 odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem imprezy była p. Alicja Kołaszewska – polonistka.

W konkursie wzięło udział 15 recytatorów. Uroczystość zaszczyciła swoja obecnością p. wicedyrektor Agnieszka Łyszkiewicz, która gorąco wspierała młodych miłośników poezji .Publiczność nagradzała uczestników konkursu gromkimi brawami. Prezentacje były bardzo różnorodne i pięknie przedstawione. Deklamatorów oceniało jury w składzie: p. Alicja Kaniuka-Drozdek, p. Agnieszka Weimann, p. Alicja Kołaszewska oraz p. Beata Miładowska. Konkurs prowadziła uczennica kl.3h – Klaudia Szymańska.

Jury oceniało dobór repertuaru, poprawność dykcyjną, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny .Każdy z członków komisji miał arkusz, na którym oceniał w skali 1 – 5. Po zsumowaniu punktów wyłoniono laureatów. To Oni będą reprezentowali szkołę na Lubuskim Konkursie Recytatorskim 6 kwietnia 2017 w sali Hydrozagadka  w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Wyniki konkursu:           I m. Zofia Świątek               kl. 3c

II m. Patryk Kowalczyk       kl. 3e

III m. Zuzanna Świergocka  kl.2c

Wyróżnienie otrzymały

Marta Dudek  kl. 2c i Nina Basztabin  kl. 3g.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach miejskich.

Kolejny konkurs już za rok. Może będziesz jednym z uczestników…Zapraszamy !!!