Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Trwają  zapisy do XVI edycji SIGG – Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. W grze mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, a czas na zgłoszenie mają do 10 listopada 2017.

Kto może wziąć udział w SIGG?
Do wzięcia udziału w grze zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby nauczyć się inwestować na Giełdzie przy użyciu wirtualnych środków. Dzięki platformie GPWtr@der uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności inwestowania w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, to dla młodzieży okazja, aby dowiedzieć się więcej o polskim rynku kapitałowym, poznać rodzaje instrumentów finansowych notowanych na GPW i spróbować swoich sił posługując się wirtualnymi środkami.

Na czym polega SIGG?
SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczestnicy, pod opieką nauczyciela, zakładają zespoły liczące od 2 do 4 osób. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym oraz  ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu. W tym roku przewidziano trzy etapy gry:

1. etap 1 na akcjach i ETF-ach,
  2. etap 2 na kontraktach terminowych,
  3. Finał w Sali Notowań GPW.

Dlaczego warto wziąć udział w SIGG?
SIGG wyjaśnia prawa rządzące rynkiem, uczy funkcjonowania instrumentów giełdowych i zasad inwestowania na giełdzie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji giełdowych. Poprzez udział w tym projekcie młodzi ludzie uczą się mechanizmów działających na giełdzie, mają możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. To cenne umiejętności i doświadczenia przygotowujące do poruszania się w przyszłości na rynku finansowym, a także na rynku pracy.
Do udziału zachęcają oczywiście także atrakcyjne nagrody – nawet do 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu.

Jak się zarejestrować?
Pierwszy krok wykonuje nauczyciel – opiekun grupy, który rejestruje szkołę oraz dodaje nazwy zespołów na https://sigg.gpw.pl. Następnie, każdy z uczniów zakładając swoje konto wybiera szkołę, nauczyciela oraz Zespół.  Całość rozpoczyna rozgrzewka, czyli gra testowa, a potem czas na  emocje, naukę połączoną z zabawą, a dla najlepszych prawdziwą wygraną.

Projekt organizowany jest przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Współorganizatorem jest Fundacja GPW, a Partnerem Strategicznym Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Spotkanie dla osób zainteresowanych poprowadzi opiekun nauczyciel p. Pauola Grzeszczuk w piątek 27 pażdziernika 2017 roku, w sali 27.