IMPREZY I WYDARZENIA SPORTOWE
Lubuska Olimpiada Młodzieży – Słubice 14.06.2016
Dnia 14.06.2016. odbyła się w Słubicach Lubuska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce, na stadionie SOSiR spotkała się młodzież z całego województwa lubuskiego, by rywalizować o miano najlepszch w swoich konkurencjach.
Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów,a mianowicie:
- Dudek Marta – 1000 m
- Gałązka Justyna – rzut oszczepem
- Kazińska Magda – skok wzwyż oraz bieg na 80 m p.pł
- Kubak Hanna – skok w dal oraz bieg na 80 m p.pł
- Sowińska Klaudia – rzut dyskiem
- Bąk Kacper – skok w dal oraz bieg na 100 m
- Woźniak Kacper – rzut dyskiem oraz rzut oszczepem
- Sieniawski Wojciech – rzut oszczepem
Nasi reprezentanci godnie reprezentowali nasze gimnazjum, rywalizowali z innymi by zająć jak najlepsze miejsce.
Wyniki z zawodów wkrótce
Dziś z okazji Dnia Dziecka rozegrano rywalizację sportową między uczniami naszego Gimnazjum. Ze względu na duże opady deszczu rywalizacja odbyła się na terenie naszej szkoły, a nie na stadionie lekkoatletycznym.
Rywalizacja odbywała się w poziomach, osobno między klasami pierwszymi,drugimi, trzecimi, mieliśmy też gości z zaprzyjaźnionej szkoły z Cottbus, która rywalizowała wśród drugich klas:
Końcowa Klasyfikacja:
I miejsce : I E – 75 pkt II C – 69 pkt III H – 74 pkt
II miejsce : I D – 66 pkt II D – 68 pkt III A – 63 pkt
III miejsce: I A – 63 pkt Cottbus- 64 pkt III E – 62 pkt
IV miejsce: I H – 59 pkt II A – 63 pkt III G – 61 pkt
V miejsce : I B – 58 pkt II G – 61 pkt III F – 60 pkt
VI miejsce : I F – 57 pkt II B – 60 pkt III C – 59 pkt
VII miejsce : I C – 55 pkt II F – 44 pkt III D – 57 pkt
VIII miejsce : I G – 54 pkt II H – 17 pkt III B – 14 pkt
IX miejsce : II E – 9 pkt
Klasy otrzymały za swój występ dyplomy ,puchary za miejsca od pierwszego do trzeciego, słodkie nagrody, ale to nie wszystko, nauczyciel naszego gimnazjum Pan Zbigniew Zarzeczny ufundował dla najlepszej klasy z danego poziomu bilety na siatkówkę kobiet z cyklu Grand Prix !!!!!
Indywidualne Mistrzostwa Miasta w Lekkiej Atletyce
Uczniowie naszego Gimnazjum licznie stawili się na zawodach lekkoatletycznych zielonogórskich szkół gimnazjalnych.
Zdobyli wiele punktowanych miejsc oraz miejsc w pierwszej trójce, a najlepsi uzyskali awans do Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
Oto wyniki rywalizacji:
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
Miejsce | Szkoła | Punkty |
---|---|---|
1 | Gimnazjum nr 1 | 17 |
2 | Gimnazjum nr 7 | 14 |
3 | Gimnazjum nr 6 | 12 |
4 | Gimnazjum nr 10 | 11 |
5 | Gimnazjum nr 4 | 10 |
6 | Gimnazjum nr 5 | 9 |
7 | Gimnazjum nr 3 | 8 |
8 | Gimnazjum nr 2 | 7 |
9 | Gimnazjum nr 9 | 6 |
10 | Publiczne Gimnazjum Przylep | 5 |
11 | Gimnazjum nr 8 | 4 |
Klasyfikacja końcowa chłopców:
Miejsce | Szkoła | Punkty |
---|---|---|
1 | Gimnazjum nr 1 | 17 |
2 | Gimnazjum nr 7 | 14 |
3 | Gimnazjum nr 6 | 12 |
4 | Gimnazjum nr 4 | 11 |
5 | Gimnazjum nr 2 | 10 |
6 | Gimnazjum nr 5 | 9 |
7 | Gimnazjum nr 3 | 8 |
8 | Gimnazjum nr 9 | 7 |
9 | Gimnazjum nr 10 | 6 |
10 | Publiczne Gimnazjum Przylep | 5 |
11 | Publiczne Gimnazjum Drzonków | 4 |
12 | Gimnazjum nr 8 |
Awans do Lubuskiej Olimpiady Młodzieży uzyskali:
1 .Bąk Kacper – 100 m i skok w dal
2. Basztabin Michał – 400 m
3. Świątek Aleksander – 800 m
4. Dudek Marta – 1000 m
5. Wojtkowiak Dawid – 1000 m
6. Kubak Hanna – 80 m p. pł i skok w dal
7. Kazińska Magda – 80m p. pł i skok wzwyż
8. Szczepańska Stella – pchnięcie kulą i rzut dyskiem
9. Panek Jakub – trójskok
10. Romecka Wiktoria – rzut dyskiem
11. Kornacka Agata – rzut dyskiem
12. Sowińska Klaudia – rzut dyskiem
13. Włodarski Patryk – rzut dyskiem
14. Woźniak Kacper – rzut dyskiem i rzut oszczepem
15. Gałązka Justyna – rzut oszczepem
16. Kotuński Mateusz – rzut oszczepem
Wszystkim uczniom którzy reprezentowali nasze Gimnazjum gratulujemy wyników oraz awansów dodalszych występów !!!
V Streetball Chalange
Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w turnieju ulicznej koszykówki zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze. W turnieju wzięło udział łacznie 9 zespołów z Zielonej Góry i Nowej Soli. W swojej grupie nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce co pozwoliło im awansować do gier półfinałówych. Niestety ten mecz przegrali ale nie załamali się i wygrali mecz o trzecie miejsce.
Podczas turnieju pojawili się koszykarze BC Stelmetu Zielona Góra, mianowicie kapitan ŁukaszKoszarek oraz Mateusz Ponitka, z którymi zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Skład drużyny:
Jakub Osyczka
Jan Gębicki
Patryk Kasprzak
Hubert Hołobotowski
———————————————-
——————————————————————————————
——————————————————————————————
„CZWARTKOWA” LIGA PIŁKI SIATKOWEJ KLAS III
FINAŁY !!!
dnia 05.03.2015r. O III MIEJSCE ZAGRAJĄ
3C – 3A
dnia 12.03.2015r. O I MIEJSCE ZAGRAJĄ
3B – 3D
——————————————————————————————