Stypendyści miasta
-
Rok szkolny 2015/2016
Krzysztof Kasperski
Krzysztof Kasperski za pierwsze półrocze roku szkolnego 2015/2016 uzyskał średnią ocen
5,23. Brał udział w wielu konkursach międzyszkolnych i wojewódzkich, w których osiągał
sukcesy:
- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego,
- Finalista XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego „Fizyka w domu”,
- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego,
- bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”,
- V miejsce w województwie lubuskim i 17 w kraju w międzynarodowym konkursie „Matematyka Bez Granic”,
- III miejsce wśród uczniów klas drugich w konkursie „Turniej Mistrzów” organizowanym przez Klub Miłośników Matematyki „Pitagoras” przy Domu Harcerza w Zielonej Górze.
-
Rok szkolny 2014/2015
Michał Radczyc
Michał Radczyc za pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015 uzyskał średnią ocen 5,23.
Brał udział w wielu konkursach międzyszkolnych i wojewódzkich, w których osiągał
sukcesy:
- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” ,
- bardzo dobry wynik w konkursie „Turniej Mistrzów” organizowanym przez Klub Miłośników Matematyki „Pitagoras” przy Domu Harcerza w Zielonej Górze.
Michał trenuje również w sekcji tenisa stołowego ZKS Drzonkowianka. Bierze udział
w zawodach na szczeblu wojewódzkim oraz imprezach międzynarodowych. Reprezentuje
również szkołę w rozgrywkach międzygimnazjalnych osiągając sukcesy:
- II miejsce w Mistrzostwach Miasta w Tenisie Stołowym Chłopców ,
- II miejsce w Półfinałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Tenisie Stołowym Chłopców,
- V miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tenisie Stołowym Chłopców.
Będąc członkiem ZKS Drzonkowianka pełni funkcję wolontariusza podczas Indywidualnych
Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.
-
Rok szkolny 2013/2014
Kinga Kowalczyk
-
Rok szkolny 2012/2013
Urszula Książek
Urszula uzyskała średnią ocen z przedmiotów 5,1. Brała udział w wielu konkursach międzyszkolnych i wojewódzkich, w których osiągała sukcesy:
– Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego w roku szkolnym 2012/2013
– Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego w roku szkolnym 2012/2013
– Laureatka Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego
„Poznajemy Ojcowiznę” w roku szkolnym 2011/2012
– Laureatka etapu wojewódzkiego XX Młodzieżowego Ogólnopolskiego Konkursu
Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” za pracę zbiorową w roku szkolnym 2012/2013
-
Rok szkolny 2004/2005
Katarzyna Bielewicz
Katarzyna uzyskała średnią ocen z przedmiotów 5,1. Brała udział w wielu konkursach międzyszkolnych i wojewódzkich, w których osiągała sukcesy:
- Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego w roku szkolnym 2003/2004
- Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego w roku szkolnym 2004/2005
- I nagroda prezesa PPHU „Weka” w powiatowym konkursie „Ludzie listy piszą”
- II miejsce w Miejskim Konkursie „Zapytaj babcię, zapytaj dziadka”
Paulina Kamieńska
Paulina uzyskała średnią ocen z przedmiotów 5,1. Brała udział w wielu konkursach międzyszkolnych i wojewódzkich, w których osiągała sukcesy:
- Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego w roku szkolnym 2003/2004
- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2004/2005
- Laureatka „Nobelka Nauk Lingwistycznych” w roku szkolnym 2004/2005
- Działacz samorządu i parlamentu szkolnego
-
Rok szkolny 2003/2004
Karolina Madej
Karolina uzyskała średnią ocen z przedmiotów 5,1. Brała udział w wielu konkursach międzyszkolnych i wojewódzkich, w których osiągała sukcesy:
- Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
w latach 2002/2003 oraz 2003/2004 - I miejsce w Między-gimnazjalnym Konkursie Języka Niemieckiego „Alleswisser”
- Udział w II etapie II Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego
- Laureatka „Nobelka Językowego” w roku szkolnym 2003/2004
- Wolontariuszka pracująca w świetlicy terapeutycznej „Caritas”
- Członek Szkolnego Klubu Wolontariuszy opiekujący się przez trzy lata niepełnosprawnym dzieckiem
- Działacz samorządu i parlamentu szkolnego
Jest otwarta na pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują i aktywna w życiu społecznym.
- Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
-
Rok szkolny 2002/2003
Natalia Ulman
Uzyskała średnią ocen 5,2. Osiągnęła sukcesy w wielu konkursach m.in. zajmując:
- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sienkiewiczowskim
- II miejsce w Powiatowych Zawodach Ratownictwa
- I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Ratowniczej
- II miejsce w III Mistrzostwach Szkól Gimnazjalnych programu „Zielona Góra, miastem przyjaznym sercu”
Chętnie pracuje na rzecz innych: organizowała „Dzień Europejski”, „Euro-Mikołaja”, prowadziła Miejską Ligę klas Szóstych oraz integracyjną zabawę dla dzieci niepełnosprawnych „Dzieci – Dzieciom”, współorganizuje imprezy szkolne inicjowane przez Samorząd i Parlament Szkolny, wyjścia do szpitala na oddział dziecięcy z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przedstawienia teatralne dla dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola.
-
Rok szkolny 2001/2002
Jakub Bobrowski
Jakub to uczeń wszechstronnie uzdolniony. Średnia ocen z przedmiotów 5,2. Brał udział w wielu konkursach międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich, w których osiągał sukcesy:
- „Wiem wszystko o Zielonej Górze” – I miejsce
- „Dlaczego 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości” – I miejsce
- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, praca pt. „Pamiętnik moich dziadków”
- wyróżnienie w konkursie wojewódzkim „Mała ojczyzna moich dziadków”
- w ogólnopolskim konkursie „Poznajemy ojcowiznę” jego praca pt. „Paradyż – perła architektury i ostoja polskości” została wyróżniona i opublikowana w wydawnictwie PTTK „Wędrujemy”
Jest niepowtarzalną osobowością, dążącą do rozwoju intelektualnego, otwartą na uczestnictwo w życiu społecznym. Jest człowiekiem z pasją.