Konkursy

Archiwum

Zagraniczne warsztaty językowe

WARSZTATY JĘZYKOWE W WIELKIEJ BRYTANII

TO NIEPOWTARZALNA OKAZJA, ABY:

  • w niekonwencjonalny sposób doświadczać języka angielskiego oraz poznać kulturę, historię i obyczaje rodowitych użytkowników tego języka,
  • poznać  real life English i używać języka angielskiego w różnorodnych sytuacjach codziennych: w sklepie, na dworcu kolejowym, w metrze, w muzeum, na ulicy itp.
  • zwiedzić Londyn – jedną z najatrakcyjniejszych stolic świata,
  • nawiązać nowe znajomości.

Co roku nasze gimnazjum oferuje wyjazdowe warsztaty  z języka angielskiego do Wielkiej Brytanii, podczas których uczestnicy nie tylko zwiedzają niepowtarzalne atrakcje Londynu i południowej Anglii, ale także biorą udział w zajęciach warsztatowych doskonalących znajomość i umiejętności komunikacyjne z języka angielskiego oraz realizują projekty, stwarzające wyśmienitą okazję do nawiązania kontaktów w języku angielskim z rodowitymi Brytyjczykami w rozmaitych sytuacjach codziennych.

W programie m. in.:

  • zajęcia warsztatowe z języka angielskiego, podczas których uczestnicy doskonalą umiejętności komunikacyjne, znajomość słownictwa i środków językowych, przydatnych w różnych sytuacjach codziennych,
  • projekty w terenie – uczestnicy rozwiązują zadania dotyczące różnych aspektów związanych z kulturą i historią Wielkiej Brytanii  i nawiązują kontakt z użytkownikami języka angielskiego, by uzyskać niezbędne informacje potrzebne do rozwiązania zadań projektowych,
  • przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche,
  • zwiedzanie atrakcji turystycznych Londynu:

wj1

wj2wj3

OTO KOMENTARZE UCZESTNIKÓW:

“ Londyn jest piękny, kocham jego klimat. Wycieczka była udana i z chęcią przyjechałabym tu za rok!” (Zuzia)

‘ Przez cały pobyt dopisywała nam piękna pogoda, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, mieliśmy okazję sprawdzić, jak „działa” nasz angielski i bardzo miło spędziliśmy czas” (Kasia)

„ Bardzo podobał mi się wyjazd do Anglii. Londyn jest przepięknym i oryginalnym miastem. Wszystko wokół jest całkiem inne niż w Polsce, przez co jeszcze bardziej zakochałam się w tym miejscu.” (Ola)

Kto może być uczestnikiem warsztatów?

Każdy uczeń naszej szkoły bez względu na klasę oraz poziom znajomości języka angielskiego!

Jak się zapisać?

Wystarczy zgłosić się do p. Joanny Marciniak, nauczycielki języka angielskiego (sala 46) i zapisać się na listę uczestników.

ZOBACZ, JAK SPĘDZALIŚMY CZAS ANGLII W OSTATNICH LATACH:

W OCZEKIWANIU NA AUDIENCJĘ U KRÓLOWEJ – PRZED PAŁACEM BUCKINGHAM
wj5

PRZED PARLAMENTEM BRYTYJSKIM

wj6

 

LEKCJA HISTORII I KULTURY ANGIELSKIEJ PRZY TOWER BRIDGE

wj7

Partnerzy i sponsorzy

Certyfikaty