Konkursy

Archiwum

Szkoła partnerska

Naszą szkołą partnerską w Niemczech jest Bernhard-Kellermann – Oberschule w Senftenbergu, mieście położonym w sąsiadującą z Polską Brandenburgii. Miasto leży w krainie łużyckich jezior Lausitzer Seeland.  Wszystkie jeziora w tym regionie to sztuczne zbiorniki, utworzone w wyniku rekultywacji terenów po odkrywkowych kopalniach węgla. Wszystkie te kopalnie mają zostać zalane wodą do roku 2030 i zostaną połączone siecią kanałów. Jest to bardzo atrakcyjny rejon turystyczny, który mogliśmy poznać podczas naszych wyjazdów.

Nasza szkoła partnerska jest szkołą średnią, ponieważ w Niemczech funkcjonuje inny aniżeli w Polsce system oświatowy. Szkoła ta ukierunkowuje uczniów do pracy w konkretnych zawodach poprzez organizowanie licznych praktyk, a także pomaga wybrać kierunek studiów zawodowych. Szkoła posiada nowoczesne wyposażenie i jest szkołą bez barier, do której mogą uczęszczać również uczniowie niepełnosprawni.  Nam najbardziej spodobała się bardzo nowoczesna sala gimnastyczna, a także doskonale wyposażone sale do techniki, w których uczniowie mają możliwość opanowania wielu praktycznych umiejętności przydatnych w codziennym życiu.

obershule1

 

Uczniowie przyjeżdżają do szkoły rowerami. Rower jest tutaj najpopularniejszym środkiem lokomocji, a miasto dysponuje doskonale przygotowanymi  drogami rowerowymi, po których można się bezpiecznie przemieszczać.  Nie dziwi więc duża ilość zaparkowanych pod szkołą rowerów…..

A oto kilka fotografii prezentujących naszą szkołę partnerską:

oberschule4    oberschule5

  oberschule3    oberschule2

oberschule7 

Partnerzy i sponsorzy

Certyfikaty