2011/2012
|
|
KONKURSY MIĘDZYNARODOWE |
W XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Matematyka Bez Granic”
- II miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim (10 miejsce w Polsce) zdobyła klasa 3d – opiekun p. Ewa Radczyc,
- V miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim (19 miejsce w Polsce) zdobyła klasa kl. 3f – opiekun p. Maria Pawelec,
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR” – opiekun p. Ewa Radczyc
Wyróżnienia:
- Paweł Antkowiak z kl.3f – przygotowanie p. Maria Pawelec,
- Laura Wieczorek z kl. 3d – przygotowanie p. Ewa Radczyc,
- Aleksandra Mróz z kl. 2e – przygotowanie p. Dorota Klorek,
- Paweł Zachorski z kl.1d – przygotowanie p. Ewa Radczyc,
- Wojciech Krysiak z kl.1e – przygotowanie p. Katarzyna Brzezińska,
- Marcin Krzesiński z kl.1e – przygotowanie p. Katarzyna Brzezińska,
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ALFIK MATEMATYCZNY” – opiekun p. Dorota Klorek
- Marcin Krzesiński z kl. 1e – 1 m. w woj. – opiekun p. Katarzyna Brzezińska,
- Paweł Antkowiak z kl. 3f – 3 m. w woj. – opiekun p. Maria Pawelec
- Sebastian Najderek kl. 3d – 5 m. w woj. – opiekun p. Ewa Radczyc,
- Laura Wieczorek kl. 3d – 7 m. w woj. – opiekun p. Ewa Radczyc,
- Klaudia Juszczak kl. 2b – 7 m. w woj. – opiekun p. Elżbieta Minzger,
- Natalia Wilk kl. 1f – 7 m. w woj. – opiekun p. Dorota Klorek,
- Patrycja Łaszczowska kl. 3f – 8 m. w woj. – opiekun p. Maria Pawelec
|
KONKURSY
OGÓLNOPOLSKIE |
- Organizacja zespołów startujących w konkursie inwestycyjnym „ Z klasy do kasy” – 12 zespołów – 2 zwycięstwa tygodniowe, 4 zespoły w finałowej 20 województwa lubuskiego – oraz zespół z klasy 2d w rankingu ogólnopolskim jest na 2 miejscu (8,5 tys. zespołów także szkoły średnie) – opiekun p. Zbigniew Zarzeczny
- Awans do finałowej 12-stki w Polsce w VII Mistrzostwach Polski Młodych Ekonomistów uczennicy Dominiki Gibek z kl. 2d (finał 8-10 czerwca Władysławowi) – opiekun p. Zbigniew Zarzeczny
- Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Epistolarnej – Zofia Chołuj z kl. 2g – opiekun p. Małgorzata Morawska – Borysewicz
- Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego TPD – Aleksandra Jakkielska z kl. 2g – opiekun p. Małgorzata Morawska – Borysewicz
- W XVIII Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” sukcesy osiągnęli:
Kinga Smater oraz Urszula Książek z kl. 2f – laureatka I m-ca w województwie oraz 2 m-ca w finale ogólnopolskim (opiekun p. Ryszard Lisowski)
|
KONKURSY
WOJEWÓDZKIE |
Wiktoria Klimek – Żołnowska z kl. 2f – laureatka II m-ca w województwie (opiekun p. Ryszard Lisowski) |
KONKURSY
REGIONALNE |
- Wyróżnienie dla szkolnego chóru w Lubuskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Muzycznych w Gorzowie Wlkp. – opiekun p. Bożena Wesołowska
- W regionalnym etapie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Nasza Ziemia” pod hasłem „Rzeźbiarze powierzchni Ziemi” sukces osiągnęła:
Iga Kufel z kl. 1a – laureatka I miejsca w finale regionalnym, uczestnik finału ogólnopolskiego w Warszawie (opiekun – p. Ryszard Lisowski)
|
KONKURSYMIEJSKIE |
- IV miejsce drużyny języka francuskiego w konkursie Franco Euro, organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski (opiekun p. Inez Kele – Pogoda)
|
KONKURSY
MIĘDZYSZKOLNE |
- I miejsce w międzygimnazjalnym konkursie „Z polszczyzną za pan brat” zdobyła uczennica z kl. 3g – Katarzyna Witkiewicz – opiekun p. Alicja Kołaszewska,
- II m-ce w konkursie „Z polszczyzną za pan brat” – w klasyfikacji drużynowej zdobyła Katarzyna Witkiewicz i Iga Onufrowicz z kl. 3g – opiekun p. Alicja Kołaszewska,
- Laureatka międzygimnazjalnego konkursu na najpiękniejszą baśń – Martyna Choinka z kl. 2f – opiekun p. Alicja Kaniuka-Drozdek,
- I miejsce w międzygimnazjalnym konkursie literackim „Dom pełen życia” zdobył Krzysztof Wikliński z kl. 2f – opiekun p. Alicja Kaniuka-Drozdek,
- III miejsce w VI Edycji Konkursu Poetyckiego „W poszukiwaniu Straconego Czasu”zdobyła Aleksandra Jakkielska z kl. 2g – opiekun p. Małgorzata Morawska – Borysewicz,
- III miejsce w międzygimnazjalnym konkursie literackim „Dom pełen życia” dla Moniki Dobrowolskiej z kl. 3a – opiekun p. Beata Miładowska,
- Laureatka konkursu poetyckiego dla gimnazjalistów „Miłość niejedno ma imię” uczennica Monika Dobrowolska z kl. 3a – opiekun p. Beata Miładowska,
- Reprezentanci szkoły wygrali Międzyszkolny Turniej Gry w Petanque,
|
KONKURSY
SZKOLNE |
- I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim – Wiktoria Król z kl. 3d – opiekun p. Marta Roesler,
- II miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim – Justyna Orzechowska z kl. 3f – opiekun p. Alicja Kołaszewska,
- III miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim – Kinga Kowalczyk z kl. 1a – opiekun p. Beata Miładowska,
- „Mistrz Ortografii” Gimnazjum nr 6 – Wiktor Dobryniewski z kl. 3f – opiekun p. Alicja Kołaszewska,
- II miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim – Katarzyna Najdek z kl. 3a – opiekun p. Beata Miładowska,
- III miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim – Dominika Skiruk z kl. 3b – opiekun p. Marta Roesler,
- Laureat szkolnego konkursu biblijnego – Tomasz Jesionkowski z kl. 3f – opiekun p. Małgorzata Naskręt,
- dwa pierwsze miejsca w szkolnym etapie konkursu historycznego „Krąg” – zdobyły uczennice z kl. 3f Angelika Jabłonowska i Justyna Orzechowska – opiekun p. Zbigniew Zarzeczny,
- „Turniej Mistrzów” Koła Miłośników Matematyki „Pitagoras”
Drużynowo:
- III miejsce zespół klas drugich – opiekun p. Ewa Radczyc,
Indywidualnie:
- Laura Wieczorek z kl. 3d – opiekun p. Ewa Radczyc,
- Konrad Flieger z kl. 2d – opiekun p. Ewa Radczyc,
|