Konkursy

Archiwum

Nowości czytelnicze

Takie tam – J.Dąbrowski

takie tam

Książka zawiera porady dla początkujących yotuberów. Sposoby radzenia sobie ze strachem i stresem. Znajdziecie tu także interaktywne strony współdziałające z darmową aplikacją, dzięki której uzyskacie dostęp do niepublikowanych materiałów.
20 letni autor książki pisze: „jeszcze 10 lat temu nie pomyślałbym, że kiedyś mój kanał na YouTubie zasubskrybuje milion widzów, a młodzi ludzie będą wieszać na ścianach plakaty właśnie ze mną”

„Osobliwy dom pani Peregrine” – R. Riggs

osobliwy
Wywołująca dreszcze opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci.
Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców.
Może ta książka jest dziwaczna, ale uważaj! — pochłonie Cię bez reszty.

„Miasto cieni” – R. Riggs

miasto-cieni-
Kontynuacja Osobliwego domu pani Peregrine. Jakub i jego nowi przyjaciele wyruszają do Londynu, stolicy osobliwego świata. Liczą na to, że znajdą tam pomoc dla ukochanej dyrektorki, pani Peregrine, uwięzionej w ciele ptaka.
Miasto cieni to książka o niezwykłym świece telepatii i istotach umiejących przybierać inne formy.

„Biblioteka dusz” – R. Riggs

Biblioteka dusz
Trzecia część Osobliwego domu pani Peregrine. Jakub odkrywa w sobie nową, potężną moc. Wyrusza na ratunek towarzyszom więzionym w pilnie strzeżonej twierdzy. Razem z dziewczyną, która włada ogniem wędrują do labiryntu zaułków, najbardziej parszywego zakamarka wiktoriańskiej Anglii.

„Crescendo” – B.Fitzpatrick

crescsendo
Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie…

Patch to wielka miłość Nory. On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni. Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo…
Crescendo to kontynuacja powieści Szeptem.

„Finale” – B. Fitzpatrick

finale
…Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka stanowi dla siebie śmiertelne zagrożenie, dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Teraz muszą połączyć siły, by stoczyć ostateczną walkę o życie.

„Harry Porter i Przeklęte Dziecko” – J. Rowling

Harry
Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.
Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem.

„Never Never” – C. Hoover, T. Fisher

never

Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Ich umysły pełne są mrocznych tajemnic.On zrobi wszystko, by wskrzesić wspomnienia.Ona za wszelką cenę chce je pogrzebać.

**********************************************

Książki Naszych Marzeń

Okładka książki Wywiad z wampirem

Wywiad z wampirem” - Anne Rice.

Powieść  grozy.

Arystokrata zmieniony w wampira opowiada dziennikarzowi o swojej podróży przez życie i nieśmiertelność…

***************************

          Okładka książki Szeptem

„Szeptem” - Becca Fitzpatrick

Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata…

*****************************

         Okładka książki Niezgodna

„Niezgodna” – Veronica Roth

Jeden wybór może cię zmienić. Każdy przechodzi test i w krwawej ceremonii musi wybrać swoją grupę. Ten, kto nie pasuje do żadnej  zostaje wykluczony.

*****************************

        Okładka książki Złodziejka książek

„Złodziejka książek”Markus Zusak

Liesel swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać.

Potem przychodzi czas na kolejne książki…

****************************

Następne

Ksiązki Naszych Marzeń niebawem

***************************************************************************************

„Eragon”. Trylogia Dziedzictwo – tom 1 (Christopher Paolini)
kategoria: fantastyka

eragon 1  Książka opiera się na znanym starszej generacji czytelników archetypie dorastania młodzieńca, jego dojrzewania , poszukiwania nauczyciela i spełnieniu wyznaczonej przez los, czasem fatum, misji. Eragon – bohater Paoliniego, młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z „kamienia” wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.

Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią, która wzmacnia ich wzajemną siłę lecz jest trochę…nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja – Alagaesii – jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy…W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy; wspaniałe walki , historyczne bronie, tajemniczy spisek i … kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.

„Najstarszy”. Trylogia Dziedzictwo – tom 2 (Christopher Paolini)
kategoria: fantastyka

eragon 2Drugi tom światowego bestselleru. Zapada mrok… w sercach wzbiera rozpacz… zło triumfuje… Zaledwie kilka dni temu Eragon i jego smoczyca Saphira ocalili kryjówkę buntowników przed atakiem wojsk króla Galbatorixa, okrutnego władcy imperium. Teraz muszą udać się do Ellesméry, krainy elfów, gdzie Eragona czeka dalsze szkolenie. Musi nauczyć się jeszcze lepiej władać bronią Smoczych Jeźdźców: mieczem i magią. Wyrusza zatem w najważniejszą podróż swego życia, poznaje nowe cudowne miejsca i nowych kompanów, przeżywa nowe przygody. Lecz cały czas towarzyszy mu chaos i zdrada, i nicnie jest takie, jakim się wydaje. Wkrótce Eragon nie wie już, komu może zaufać. Tymczasem jego kuzyn Roran musi stoczyć własną bitwę – bitwę, która być może narazi Eragona na jeszcze większe niebezpieczeństwo. Czy mroczna ręka króla zdławi wszelki opór? Z tego starcia Eragon może nie ujść z życiem…

 

„Brisingr”. Trylogia Dziedzictwo – tom 3 (Christopher Paolini)
kategoria: fantastyka

eragon 3Trzecia część cyklu nosi trudny do wymówienia tytuł Brisingr, co w wymyślonej przez autora pradawnej mowie znaczy „ogień”. Akcja powieści stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń opisanych we wspomnianych tomach, ale w jej przedstawianiu daje się zauważyć pewne subtelne różnice. Eragon dorasta bowiem wraz ze swoim twórcą. Zmienia się jego sposób postrzegania samego siebie i otaczającego go świata, ewoluuje jego hierarchia wartości, w ogniu bitew hartuje się jego charakter. Dzięki starożytnej magii i własnemu wysiłkowi staje się czymś więcej niż człowiekiem, zyskuje moc, którą może dosłownie góry przenosić, i która – być może – będzie w stanie doprowadzić do pokonania złowrogiego króla Galbatorixa. W głębi duszy bohaterski wojownik pozostaje jednak wrażliwym i nieśmiałym dzieciakiem, któremu zależy na tym, aby nie krzywdzić innych istot, odwdzięczać się za otrzymywane dobro, być lubianym i kochanym. Co więcej, w niektórych sferach życia zachowuje zadziwiającą niedojrzałość. Bo choć jedną ręką – acz bez zbytniego entuzjazmu – wysyła na tamten świat setki wrogów, to zawstydza się na każdą, nawet najbardziej zawoalowaną wzmiankę o sprawach damsko-męskich. Jak się okazuje, taki właśnie zestaw cech zjednuje mu rzesze fanów – zarówno nastoletnich, jak i tych starszych, ale zachowujących młodzieńczego ducha.

Eragon i jego smoczyca Saphira ledwie uszli z życiem z ogromnej bitwy z wojownikami Imperium na Płonących Równinach. Teraz muszą stawić czoło kolejnym niebezpieczeństwom – a także splątanej sieci obietnic i przysiąg, które mogą wymagać niewyobrażalnie wielkich ofiar!

 

„Igrzyska śmierci”. Trylogia  (Suzanne Collins)
kategoria: fantastyka

igrzyska„Igrzyska śmierci”- tom 1
Igrzyska śmierci, pierwszy tom bestsellerowej trylogii Suzanne Collins, trafia do kin! To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę na śmierć i życie.
Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a już to zasługuje na miano prawdziwej walki o przetrwanie…

„W pierścieniu ognia” – tom 2
Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden.
W Igrzyskach śmierci dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają… W drugim tomie trylogii, W pierścieniu ognia Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty!

„Kosogłos” – tom 3
Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce – legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem – symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi.

 

„Gra o tron” (George R. R. Martin)
kategoria: fantastyka

gra o tronW Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.

Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam. Tron objął Robert – najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

 

 

 


„Starcie królów”
(George R. R. Martin)
kategoria: fantastyka

starcie królówŻelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który okrzyknął się królem. Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, najdłuższego lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem będzie jednak zima…

 

 

 

 


“Nieśmiertelni”
(Rachel Caine, Kristin Cast, Cynthia Leitich Smith, Claudia Gray, Tanith Lee, Richelle Mead, Rachel Vincent)
kategoria: fantastyka

nieśmiertelniSiedem najpopularniejszych autorek powieści wampirycznych i współczesnej fantasy przedstawia zbiór niezwykłych opowiadań, w których udowadniają, że miłość Nieśmiertelnych trwa wiecznie.

Przed wami 7 fascynujących opowiadań:

* Cynthia Leitich Smith
„Nawiedzona miłość” - jest napisana z perspektywy chłopaka – wampira, który czuje łączącą go więź z duchem ze starego kina. Po kolei odkrywa tajemniczą śmierc Sonii(ducha), to, czego się dowie, zaszokuje każdego czytającego.

* Kristin Cast
„Bursztynowy dym” - Kristin Cast w ,,Bursztynowym dymie” przedstawia postać Jenny, dziewczyny przeznaczonej wampirowi Aleksowi. Jako jego wybranka zostaje zamieniona w to, czym jest Alek. Oboje stają na czele jako łowcy demonów. Sytuacja się komplikuje, kiedy matka dziewczyny zostaje porwana przez jednego z nich.

* Rachel Caine
„Martwy tropiciel. Opowieść o wampirach z Morganville” – Rachel Caine (znana z serii: ,,Wampiry z Morganville”) w opowiastce ,,Martwy tropiciel” wciela się w chłopca, którego ojciec jest łowcą wampirów.

* Tanith Lee
„Dobre maniery” – Tanith Lee w ,,Dobrych manierach” pokazuje jak w łatwy sposób można połączyć przeszłość z teraźniejszością. Lelystra (Lel) poznaje na balu – organizowanym przez jej dalszą rodzinę – chłopaka (wampira), który przypada jej do gustu. Dziewczyna będzie się starała, aby wytłumaczyć mu prawa, jakie obowiązują w świecie wampirów.

* Richelle Mead
„Światło księżyca” - Richelle Mead w ,,Świetle księżyca” ujawnia świat, w jakim panują wampiry. Lucy, jest poszukiwana, w ucieczce pomaga jej Nathan (zwykły chłopak). Oboje łączy tajemnicza więź, lecz czy przetrwa, kiedy zagrozi im niebezpieczeństwo, a ich miłość zostanie wystawiona na próbę?

* Nancy Holder
„Przemieniona” - Nancy Holder w ,,Przemienionej” pokazuje wampiry ze złej strony (opanowują one świat i zabijają ludzi). Jilly musi odnaleźć swojego ukochanego Elliego (a zarazem przyjaciela), a następnie uratować go przed jego psychopatycznym chłopakiem.

* Rachel Vincent
„Żarłoczne” – W ,,Żarłocznych” Rachel Vincent skupiamy się głównie na syrenach, które wysysają energię z ludzi.

* Claudia Gray
„Wolna. Opowieść z Wiecznej Nocy” – W ,,Wolnej” Claudii Gray przenosimy się do dziewiętnastego wieku i dowiadujemy się o tym, jak trudno w tamtych czasach byłoby związać się z czarnym chłopakiem. Patrice właśnie przeżywa taką sytuację, tylko że na domiar złego poznaje wampira, który spowoduje tragedię jej związku, a z niej uczyni potwora.

 

„Pałac północy” (Carlos Ruiz Zafon)
Kategoria: kryminał, thriller

pałac północyKalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat – podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi. Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści. Nie wiedzą, że właśnie natrafili na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg, dworzec widmo, ognista zjawa – to tylko niektóre elementy makabrycznej łamigłówki, którą przyjdzie im rozwiązać. Misja, która miała być niecodzienną przygodą, niebawem okazuje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem.

 


„Insygnia. Wojny światów”
(S. J. Kincaid)
Kategoria: fantastyka

insygniaTom Raines chciałby być kimś wyjątkowym. Niestety jego życie jest wyjątkowo… nudne – to nieustająca wędrówka od kasyna do kasyna z ojcem, pechowym hazardzistą. Tom zarabia na nich obu, wyzywając innych na pojedynki w grach komputerowych. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Ktoś dostrzega jego osiągnięcia w świecie wirtualnych potyczek. Tom dostaje propozycję – może zostać kadetem w Wieży Pentagonu, elitarnej akademii wojskowej. Jeśli przetrwa, stanie się członkiem Sił Układu Słonecznego i poprowadzi swój kraj do zwycięstwa w III wojnie pozaziemskiej. Wreszcie będzie kimś ważnym, nadludzką maszyną bojową obdarzoną możliwościami, o jakich marzy każdy wirtualny wojownik. Życie w Wieży daje Tomowi wszystko, czego zawsze pragnął – przyjaciół, zainteresowanie dziewczyn, szacunek rywali. Ale czy jest gotów zapłacić za to najwyższą cenę? Insygnia to wciągająca przygoda w futurystycznym świecie. Ale też opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, zmuszająca do myślenia wizja rozwoju ludzkości i technologii.

 

„Wybrani” (C.J. Daugherty)
Kategoria: fantastyka

wybraniBohaterką „Wybranych” jest nastoletnia Allie. Świat dziewczyny właśnie wali się w gruzy. Jej ukochany starszy brat uciekł z domu i słuch po nim zaginął. A ona została kolejny raz aresztowana. Zdesperowani rodzice postanawiają odciąć stwarzającą problemy córkę od dotychczasowych przyjaciół i wysłać ją do elitarnej szkoły z internatem, położonej dwie godziny drogi od Londynu. Jednak Akademia Cimmeria nie jest zwykłą szkołą. Panują tu dziwne, surowo egzekwowane zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic pada ofiarą morderstwa, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa jakiś mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże nastolatce zabójczo przystojny Sylvain? A może outsider Carter? Jaką tajemnicę kryje historia rodziny Allie? I kim tak naprawdę jest sama dziewczyna?

Partnerzy i sponsorzy

Certyfikaty