goście z ukrainy

Słońce  i  uśmiechnięte buzie w pięknych strojach przywieźli 09.09.2015r., do nas goście z Ukrainy. Młodzież i dzieci z Tarnopola gościły w mieście na zaproszenie Marszałka Województwa Lubuskiego od kilku dni.

W naszym gimnazjum spotkali się z klasą II h i wychowawczynią I.Rożek. Nasi wschodni sąsziedzi zaprezetowali najważniejsze informacje o Ukrainie oraz obejrzeli przygotowany przez naszych uczniów i nauczycieli program artystyczny. Wystapił chór szkolny „Bell canto” pod kierunkiem  B .Wesołowskiej, zespół wokalny „From January”z opiekunem  M .Roćko- Żabicką oraz grupa taneczna „Crushing crew”kierowana przez D. Łukaszczyk-Skafiriak. Następnie młodzież wzięła udział w lekcji języka angielskiego prowadzonej przez J. Marciniak.

Po zwiedzeniu szkoły i pamiątkowym zdjęciu udaliśmy się do Muzeum Ziemi Lubuskiej.Historia lubuskich winnic i widok dawnych narzędzi tortur pobudziły wyobraźnię naszych uczniów i gości.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej przy Urzedzie Marszałkowskim przygotował dla grupy polskiej i ukraińskiej grę miejską. Poszukiwania kilku znanych zielongórzanom miejsc były doskonałą zabawą integrującą młodzież . Mieszane drużyny porozumiewały się po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku. Po zakończeniu gry i rozdaniu nagród i upominków, młodzież żegnała się uściskami, wspólnymi zdjęciami i nadzieją na kolejne spotkanie.

2(1)

2 (4)