Trzy dni bez komórki

Akcja profilaktyczna „Trzy dni bez komórki” zakończona sukcesem.

Sześciu chłopców z klasy IIa Wojtek, Michał, Kacper, Dawid. Paweł i Aleksander zakończyło eksperyment sukcesem. Przez trzy dni  nie używali telefonu komórkowego i przeżyli. Wspólnie podsumowują akcję twierdząc, że  „bez telefonu jest więcej czasu na wszystko”

Co im dał udział w tym eksperymencie?  – zapraszamy do zapoznania się z ich  refleksjami:

W drodze do szkoły, zauważyłem brak  znajomego ciężaru w kieszeni.  Czułem się trochę dziwnie. Próbowałem zastąpić go kalkulatorem , lecz to nie to samo.”
Michał Radczyc

Byłem tak zajęty, że nie zauważyłem braku telefonu komórkowego”.
Michał Radczyc

„Po szkole normalnie jem obiad bez telefonu”.
Aleksander Kucia

„Wróciłem ze szkoły, nie ruszyłem telefonu tylko postanowiłem odpocząć.  Uznałem, że gdyby nie eksperymencik to na chwilę włączyłbym telefon…. Jak na razie czuję się spokojny  i się nie przejmuję”.
Paweł Walczyński

komorka1W pierwszy dzień łatwo było powstrzymać się od  używania telefonu, ale dla pewności kazałem rodzicom go schować i oddać mi go dopiero po eksperymencie”.
„Na drugi dzień zachciało mi się czatować ze znajomymi, więc wtedy wyszedłem na dwór, żeby nie myśleć o tym. Jednak czułem dużą chęć użycia telefonu. Nie czułem się wtedy dobrze”.
„W ostatni dzień było najtrudniej. Miałem ogromną chęć wziąć telefon, ale pomyślałem sobie, że nie zniszczę tego co dotąd zrobiłem. Żeby nie myśleć o telefonie to jeździłem na rowerze, grałem w piłkę, rozmawiałem ze znajomymi”.
Kacper Woźniak

„W szkole za bardzo mi się nie nudziło, bo na przerwach rozmawiałem z kolegami”.
„Większość dnia spędziłem na dworze z kolegami….
Przez te trzy dni bez telefonu prawie zapomniałem o jego istnieniu. W ogóle nie czułem potrzeby wszędzie go nosić”.
Dawid Ociepa

„Bardzo brakowało mi kontaktu ze znajomymi w Internecie, ale dalej nie czułem się źle.”
Miałem więcej czasu na wszystko.Bez telefonu da się żyć”.
Wojciech Mróz

komorka5

Zastanówcie się, czy można spędzić chociaż część  dnia bez  telefonu?????

Nasi rodzice nie mieli telefonów komórkowych – zapytajcie ich jak sobie wtedy radzili?????

Na te i podobne pytania już wkrótce usłyszycie odpowiedzi , bo przeprowadzimy dla Was sondę.

A na razie „Dajcie odpocząć komórce – poszukajcie prawdziwego przyjaciela”  to hasło na najbliższy czas!!