Telefoniczna inwazja znak czasów czy uzależnienie

Zapraszamy  rodziców naszych uczniów do udziału w debaci„Telefoniczna inwazja znak czasów czy uzależnienie”.Debata odbędzie się 22 marca 2016r. o godz. 9.50 w świetlicy szkolnej pomiędzy uczniami z klasy IIe i IIh.  Ciekawi jesteśmy argumenty której klasy zwyciężą? Trzymajcie kciuki za swoich kolegów i koleżanki. Wyniki debaty ogłosimy w przyszłym tygodniu.W ramach przygotowania się do debaty i podsumowania kampanii „Daj odpocząć komórce” zapraszamy do przeanalizowania wyników badań nt. „Czy jestem uzależniony od telefonu komórkowego?” [zobacz], które zostały przeprowadzone w naszej szkole w listopadzie 2015r.

W debacie biorą udział:

• Marszałek - który prowadzi całą debatę, decyduje która osoba ma prawo mówić, może przerwać przemowę, dba o kulturę słowa, poziom debaty, informuje wszystkich uczestników o jej wyniku i krótko ją podsumowuje,
  • Sekretarz – informuje przez określony znak o zbliżającym się końcu przemowy (30 sekund przed końcem), zakończeniu przemowy
  • Ekspert - ocenia aspekty techniczne przeprowadzanej debaty, przyznając punkty ujemne za ewentualne uchybienia,
  • Jury – przyznając punkty współdecyduje, wraz z ekspertem, która strona zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu debaty, aż do momentu przekazania swojej decyzji ekspertowi.
  • Mówcy – po stronie Propozycji oraz po stronie Opozycji
  • Debata toczy się wokół określonej tezy, której broni strona Propozycji, a którą próbuje obalić strona Teza powinna być jasno i jednoznacznie sprecyzowana.
     Koordynatorzy debaty: Elwira Szatkowska, p. Izabela Rożek, p. Iwona Dec