Szkolny konkurs logopedyczny

„Zostań twórcą gry logopedycznej”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły (również tych, którzy nie korzystają z pomocy logopedy), do udziału w konkursie logopedycznym
„Zostań twórcą gry logopedycznej”.
Na konkurs należy skonstruować grę, która będzie zawierała wyrazy lub wyrażenia z głoskami: s, z, c, dz; sz, cz, ż/rz, dż; ś, ź, ć, dź; r, k, g, t, d.
W przypadku uczniów uczestniczących w zajęciach logopedycznych, wskazane byłoby, aby gra zawierała wyrazy z aktualnie ćwiczoną przez dziecko głoską.
Gra może także zawierać ćwiczenia rozgrzewające aparat mowy, np. ćwiczenia języka, warg, oddechowe, słuchowe (np. różnicowanie głosek s-sz).

Dodatkowe informacje:

1. Technika: dowolna, praca może być płaska lub przestrzenna.
  2. Format pracy: dowolny.
  3. Do pracy należy dołączyć karteczkę uzupełnioną drukowanymi literami: imię i nazwisko autora pracy, klasę.
  4. Przykładowe rodzaje gier: gra planszowa z kostką i pionkami, memory ( np. pary przeciwieństw lub pary takich samych kart), Piotruś logopedyczny, domino logopedyczne, zilustrowane zagadki.
  5. Prace oddajemy do końca marca.
  6. Prace przyjmuje pani Danuta Helińska (logopeda) – sala 01 (gabinet pedagoga).